Dziewczyna z Paryża – Jordyn Taylor

Jordyn Taylor – urodziła się i wychowała w Kanadzie, obecnie mieszka w NY. Jest zastępcą redaktora w Men’s Health i autorką dwóch powieści dla młodzieży: THE PAPER GIRL OF PARIS (2020) i DON’T BREATHE A WORD (2021). Jest również adiunktem na wydziale dziennikarstwa na Uniwersytecie Nowojorskim. ‚Dziewczyna z Paryża” niedawno ukazała się na naszym rynku.

okładkowo
Szesnastoletnia Alice spędza lato w Paryżu, ale nie przyjechała tu z New Jersey, by jeść croissanty i spacerować wzdłuż Sekwany. Zmarła babcia zapisała jej w spadku paryskie mieszkanie, o którego istnieniu do tej pory nikt w rodzinie nie wiedział. Jak się okazało, apartament pozostawał zamknięty przez ponad siedemdziesiąt lat. Alice postanawia ustalić, dlaczego jej babcia opuściła Paryż podczas niemieckiej okupacji oraz z jakiego powodu nigdy nie opowiadała bliskim, co zostawiła za sobą, przenosząc się po wojnie do Ameryki. Alice z pomocą Paula, uroczego francuskiego studenta, stara się odkryć prawdę. Jednak im dłużej drąży tajemnicze sprawy z przeszłości, tym bardziej uświadamia sobie, że również obecnie jej rodzina ma sekrety, o których nie chce rozmawiać.

„Dziewczyna z Paryża” jest bez dwóch zdań powieścią intrygującą. Powieści młodzieżowe (takie na progu dorosłości) bardzo lubię czytać i dość często po nie sięgam.
Mamy tutaj piękną, wzruszającą historię (zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami), która zaciekawia od początku chwytając za serce. Napisana lekkim ale jednocześnie eleganckim stylem,  jest pełna konkretnych informacji. Fabuła interesująca, nie pozwala się oderwać od lektury, a po skończeniu zostaje z nami jeszcze jakiś czas.

Piękna lektura w dzisiejszych jakże mało pięknych i trudnych czasach. 
Więc robić dobra kawę i marzyć o wiośnie w Paryżu…


Wyd. IUVI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *