Klątwa sióstr – Agnieszka Kaźmierczyk

Agnieszka Kaźmierczyk – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego z zamiłowania dziennikarka. Współpracowała z : Dziennikiem Polskim, Radiem Planeta FM. Z powołania nauczycielka w Gimnazjum nr 1 w Jaworznie.

okładkowo
Klara i Basia – bliźniaczki, które różnią się od siebie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Ogień i woda, umysł ścisły i klasyczna humanistka, skryta i mająca problem z okazywaniem uczuć dziewczyna i dusza towarzystwa. Nastolatki łączy jedno – chęć poznania odpowiedzi na pytanie: kim jest ich ojciec? To właśnie w jego osobie siostry upatrują szansy na rozwikłanie zagadki związanej z własnymi umiejętnościami, nie do końca dającymi się objąć rozumem. Na drodze do prawdy stoi matka, która strzeże swej tajemnicy, chcąc uchronić dzieci przed efektami podjętej przed laty decyzji o inseminacji. Powracająca wizja o potwornej zbrodni wojennej i koszmarze rozstrzelanych mężczyzn sprawi, że siostry wkroczą w świat upiorów i innych demonów, które szukają pomocy, pragnąc w końcu zaznać spokoju. (…) Czy dowiedzą się prawdy o swoich darach i będą w stanie je zaakceptować? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedzi, czytając Klątwę sióstr – książkę pełną rodzinnych tajemnic, okraszoną nutą słowiańskiej mitologii, tak charakterystycznej dla twórczości Agnieszki Kaźmierczyk.


Bliźniaczki w literaturze, filmie itp. to zawsze ciekawy i nośny motyw, co potwierdziło się i również tutaj. Dodatkowym atutem są wplecione w fabułę informacje o prawdziwych wydarzeniach historycznych, które sprawiają, ze dreszcze są jeszcze mocniejsze. 

Jest lekki chaos w narracji, ale jeśli się mocno nie pędzi czytając, to nie powinno być źle… Mój konik, czyli mitologia słowiańska została również ciekawie ujęta. Zakończenie, może nie takie jakiego oczekiwałam, ale jeśli będzie kontynuacja, powinno być interesująco.

Książka na pewno dla fanów powieści obyczajowych, ale tez dla miłośników grozy z elementami fantasy – duże pole dla wyobraźni, to pewne. No i ja już czekam niecierpliwie na kolejne części. 

Wyd. WASPOS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *