Trasa promocyjna – Andi Watson

Andrew „Andi” Watson (ur. 1969) to brytyjski rysownik i ilustrator najbardziej znany z powieści graficznych Breakfast After Noon, Slow News Day i jego serii Love Fights, wydanej przez Oni Press i Slave Labor Graphics. Pracował również dla Marvel Comics. „Trasa promocyjna” to jego druga książka na naszym rynku.

okładkowo
G.H. Fretwell, drugorzędny angielski pisarz, wyrusza w trasę promocyjną swojej najnowszej powieści. (…) Niestety szybko się okazuje, że nic nie idzie zgodnie z planem, a podróż zamienia się w koszmar. (…) w ślad za G.H. Fretwellem podążą policja, bo dziwnym trafem w mieście, w którym ostatnio odwiedził księgarnię tego samego wieczora zginęła kobieta… „Trasa promocyjna” to niezwykle zabawny, momentami przerażający, ale cały czas pasjonujący kryminał ze światkiem wydawniczym i literackim w tle. Czarna komedia spotyka się tu z mroczną zagadką, Franz Kafka z Agathą Christie.

A ja od samego początku myślałam, że to zwykła kryminalna powieść, a to i owszem tylko w formie komiksu… no, no pomyślałam sobie „trza wziąć byka za rogi”. Komiksy czytam i lubię ale takiego pokaźnego to jeszcze nie miałam okazji.
I to kryminał, oj lekko ten bohater nie miał…
Czarna kryminalna komedia jak się patrzy do tego w oparach absurdalnego koszmaru, lub koszmarnego absurdu – jak kto woli. Faktycznie jest coś z Kafki oraz Christie i bardzo dobrze.

Historia przedstawiona niby jest prosta, ale zaciekawia i wciąga od pierwszej kreski… 🙂
Świetnie graficznie, jestem jak najbardziej na TAK!!! Do tego klimatycznie i mega ciekawie.

Wyd. MarginesyDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *