„Droga prawdziwego mężczyzny” i „Moja ukochana” – David Deida

David Deida jest autorem setek esejów, programów audio i wideo, książek oraz artykułów. Jest autorem programu ćwiczeń prowadzących do przemiany i przebudzenia duchowego umysłu, ciała oraz serca. Współzałożyciel Integral Institute. Uczył i prowadził badania m.in. w Medical School przy Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. 

okładkowo – „Droga prawdziwego mężczyzny”
Ta książka jest przewodnikiem dla szczególnego rodzaju mężczyzny, który świadomie i z rozmysłem stwarza siebie na nowo. Jest on niepodważalnie męski – wytrwale dąży do celu, jest pewny siebie i ukierunkowany, żyje wybraną przez siebie drogą z głęboką spójnością i humorem. Jest jednak także wrażliwy, spontaniczny oraz duchowo żywy, a jego serce jest oddane odkrywaniu i życiu zgodnie ze swoją wewnętrzną prawdą (…)

okładkowo – „Moja ukochana”
Może nie masz nikogo, a może jesteś mężatką, ale ofiaruję Ci te słowa, jakbym kierował je do Mojej Ukochanej. Może nigdy się nie spotkamy, chcę jednak żebyś przez moje serce, poczuła swoje własne. (…) Dawać i przyjmować miłość w pełni – oto prawdziwe pragnienie naszych serc, twojego i mojego. Tęsknota, którą czujesz we własnym sercu, jest tą samą tęsknotą, która odczuwa każdy z nas. Mam nadzieję, że odczuwając tęsknotę własnego serca poprzez moje serce, poznasz siebie lepiej dzięki wielu sercom, które otworzyły się w zaufaniu i pozwoliły mi napisać te słowa …

„Droga prawdziwego mężczyzny” – książka nietuzinkowa, napisana ciekawie z wieloma zaskakującymi spostrzeżeniami, niemal „sentencjami”. Jest interesująco na temat męskości i kobiecości, oraz o tym, jak oba „pierwiastki” mogą się uzupełniać. Mimo, że wiemy sporo na tematy damsko-męskie, a z wiekiem jeszcze więcej tej wiedzy chcąc nie chcąc uzyskujemy to tutaj mamy podaną w arcyciekawy sposób.

„Moja ukochana” – zachwyca, i to od pierwszych zdań swoją szczerością, otwartością, oddaniem się kobiecości właśnie… Autor świetnie uchwycił istotę tego, jak naprawdę chciałyby być postrzegane kobiety – bez fałszu, lekceważenia, lęku… Wiadomo, jak to w życiu – bywają i emocjonalne dołki typu (kłótnie, zawiedzione nadzieje) i wiele innych, takie które niszczą jasne strony. 
Nie jest to typowy poradnik,  raczej przewodnik, zaproszenie do niezwykłej wyprawy w głąb prawdziwej kobiecości. 

Obie książki są godne polecenia (także jako prezent dla pary), do wspólnego czytania 🙂

Wyd. Biały Wiatr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *