Dom wspomnień – Laura K.Denton

Laura K.Denton urodzona i wychowana w Mobile w Alabamie, obecnie mieszka z mężem i dwiema córkami niedaleko Birmingham. Jak sama twierdzi każdego dnia wolałaby być na plaży z rodziną i stosem książek. Na naszym rynku ukazał się w tym roku jej "Dom wspomnień". 

okładkowo
Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany. Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała. Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Zawsze lubiłam takie proste historie, więc z ogromną przyjemnością sięgnęłam po „Dom wspomnień”. To lektura szczególnie polecana dla miłośników przyjemnych w odbiorze książek. I banalne, czy słodkie klimaty nie rażą wcale, bo pozytywny scenariusz w tym wypadku po prostu musi być, nie ma innej opcji.  
Całość urocza z romansowym wątkiem w tle, podąża swoim tempem, zabierając czytelnika ze sobą w tę sentymentalną podróż. urocza obyczajowa książka z lekkim wątkiem romansowym i nieśpiesznym tempem rozwoju wydarzeń. Pokazuje jak ważne jest budowanie dobrych relacji z ludźmi i jak znaczące dla człowieka jest posiadanie swojego miejsca na ziemi.
„Sam nie wiedziałem, czego szukać, i wtedy pojawiłaś się ty. Myślę, że to właśnie na ciebie czekałem”. mniej 

Gdy światła za oknem coraz mniej a za oknem szaro i buro, to takich „słoncznych lektur” trzeba jak najwięcej. 

Wyd. Burda Publishing Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *