Olszany – Agnieszka Litorowicz-Siegert

Agnieszka Litorowicz-Siegert jest dziennikarką, pisarka i redaktorką, pochodzi ze Szczecinka. Nie dawno ukazała się jej debiut powieściowy pt. Olszany. Droga do domu.

okładkowo
Tytułowe Olszany to rodzinna posiadłość Borowiczów, której latami nie udaje się sprzedać. Znajdująca się na życiowym zakręcie Julia postanawia ostatecznie zakończyć sprawę spadku po dziadku. Aby tego dokonać, Julia musi poznać prawdę o dziadku, ta zaś nierozerwalnie łączy się z pewną tajemniczą historią z przeszłości.

Olszany to opowieść o tym, jak przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a podążanie tropem tej plątaniny może całkowicie odmienić życie. Kobieca książka o rodzinnych sekretach, przyjaźni i miłości, wzbogacona duchem minionych czasów i nutą współczesnego przepychu.

Droga do domu (zwłaszcza rodzinnego), zawsze wydaje się zbyt długa, zwłaszcza jeśli za nim tęsknimy lub rzadko odwiedzamy, dlatego bez wahania sięgnęłam po tę powieść.

Jest klimat, spokój i sielskość, ale są też tajemnice i sekrety, ba nawet szczypta zjawisk paranormalnych.
Pełno w książce emocji, wzruszeń, które dodają jej wyjątkowego uroku i sprawiają, że całość czyta się płynnie i lekko. Opisy przyrody, czy informacje (ciekawostki i dawne dzieje) o Pomorzu nie nudzą, a wręcz przeciwnie. 

Książka mądra i bardzo, bardzo warta uwagi, zwłaszcza teraz na wiosnę, gdy wszystko ponownie budzi się do życia, po zimowym śnie… czas może i nam na przebudzenie w wielu sferach naszego życia. Olszany… mogą być do tego świetnym impulsem.

Wyd. W.A.B
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *