Bez parabenów. Jak bronić się przed kosmetycznymi oszustwami i mądrze dbać o urodę – Beatrice Mautino

Beatrice Mautino jest włoskim biotechnologiem, ekspertką w branży chemii kosmetycznej, gdzie rozprawia się z wszechobecnymi w niej oszustwami, mitami na temat pielęgnacji.

okładkowo
Czy cellulit naprawdę jest chorobą, którą musimy zwalczać tysiącami kremów, masaży i zabiegów?
Czy istnieje różnica między setkami oferowanych przez sklepy szamponów, których producenci obiecują inny rodzaj cudu?
Czy produkty oznakowane jako „nietestowane na zwierzętach ” rzeczywiście takie są?
Czy „paraben free” znaczy „w 100% naturalny”?
Czy włos naprawdę „oddycha” i czy możemy mu w tym pomóc za pomocą kosmetyków?
Czy jedzenie kolagenu poprawi kondycję naszej skóry?
Czy kosmetyki anti-age to skuteczny sposób na zmarszczki?
Świetny zdroworozsądkowy, poparty badaniami naukowymi i demaskujący nieuczciwe praktyki marketingowe poradnik na temat kosmetyków oraz pielęgnacji, który powinna przeczytać każda świadoma konsumentka!

Całość podzielono na dwie części. I część dotyczy składników w kosmetykach, badań nad nimi oraz ich reklamie. Znajdziemy tu info o parabenach, czy konserwantach, testowaniu kosmetyków, no i o strategiach reklamowych w tym o różnych „sztuczkach” marketingowych.

Autorka rzetelnie wszelkie informacje popiera dowodami, badaniami itp. Jest to zarówno ciekawe, jak i momentami przerażające. 

II część traktuje o kosmetykach do konkretnej części ciała. Porusza tu problem włosów, cery, cellulitu czy zmarszczek. Mautino ukazuje też pokrótce historię rozwoju kosmetyki.

Po przeczytaniu tej książki jedno co pewne, to na pewno warto o tym wszystkim co znajduje się w naszych codziennych (i niecodziennych) kosmetykach wiedzieć. No i może zwrócić się trochę w stronę kosmetyki naturalnej – czyli domowej. Ale to już pozostaje do naszej decyzji. 


Wyd. LiterackieDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *