Tatry. Przewodnik dla dużych i małych – Barbara Gawryluk, Adam Pękalski , Paweł Skawiński

Barbara Gawryluk to autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej. Napisała ponad 20 książek. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków jako dziennikarz.
Adam Pękalski – studiował grafikę i malarstwo. Zajmuje się m.in. ilustracją książkową, prasową. Obecnie wraz z rodziną mieszka w Gdyni.
Paweł Skawiński – kielczanin z urodzenia a z wykształcenia ekonomista. Pracuje jako dziennikarz specjalizujący się w Azji. Najczęściej przebywa w Indiach i Nepalu, w Polsce tylko pomieszkuje.
Współpraca powyższego trio zaowocowała książką „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

okładkowo
Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda! (…) Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się…

Ta cudowna, kolorowa rzecz w twardych okładkach, to niezwykła książka  to kompendium świetnych anegdot, ważnych informacji, porad oraz przestróg, zarówno dla małych, jak i dużych. Dla wszystkich odkrywców ciekawych świata, a szczególnie naszych pięknych polskich gór.
Napisana prostym i zrozumiałym dla młodego człowieka językiem, nie sprawi większych trudności w odbiorze.  

Z istotnych, a przed wszystkim ważnych rzeczy dowiemy się m.in. jak zachowywać się na górskim szlaku, w jaki sposób wzywać pomoc, czy bezpiecznie przetrwać burzę… Do tego świetne ilustrację czynią książkę jeszcze ciekawszą.  

Przewodnik, który uczy i bawi zarazem to jest właśnie to!

Wyd. Literackie Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *