Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii – Raphael Bob-Waksberg

Raphael Bob-Waksberg – to amerykański scenarzysta i komik. Jest znany jako twórca serialu BoJack Horseman, współtworzył trupę komediową – Olde English. Na nasym rynku ukazała się jego książka pt. „Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii”.

okładkowo
… Opowiadania Boba-Waksberga doprowadzą cię do śmiechu, płaczu i emocjonalnego rozedrgania, pozostawiając w niewygodnie rozkosznym uznaniu dla twórcy. W „Przenajświętszej i najpomyślniejszej uroczystości” zaręczona para młodych ludzi zmuszona jest uporać się z wsadzającymi nosa w nie swoje sprawy krewnymi, którzy dyktują stosowną liczbę kozłów do ofiarowania podczas ślubu. „Przegapione połączenie – m4w: mężczyźni szukają kobiet” to tragikomiczna opowieść o dwójce singli dojeżdżających metrem do pracy, wciąż nie potrafiących nawiązać upragnionego kontaktu. A w „Więcej ciebie, którym już jesteś” zmagający się z trudnościami pracownik parku rozrywki utrzymanego w tematyce zmarłych prezydentów dowiaduje się, że miłość może być genetycznie modyfikowana.  (…)wybitnie realistyczna narracja Bob-Waksberga to zabójczą mieszanka humoru, romansu, fantazji i komentarzy na temat współczesnej kultury oraz druzgocącej emocjonalnej bezbronności.

No, cóż, trudno powiedzieć, czego można się spodziewać po książce o takim tytule i okładce z jajkiem… jaj to na pewno 🙂
A jednak nie tylko, bo znalazłam tutaj także dużo do porozmyślania i to całkiem na poważnie. Świat z mało niekiedy różowego stał się ciut bardziej (i to bez różowych okularów), bo wszak wszystko zależy od tego jak my go postrzegamy. Proza Waksberga jest w tym naprawdę pomocna…

Humor, czarny humor, pokrętna logika i przeróżne tematy z zastosowaniem jeszcze przeróżniejszych zabiegów literackich dają naprawdę wybuchowa mieszankę.
W tej specyficznej prozie, w tym tzw. szaleństwie jest metoda, której musicie się po prostu poddać czytając owe niesamowite opowiadania.

                                                 Wyd. Insignis 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *