Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują – Zach Weinersmith, Kelly Weinersmith

Zach Weinersmith – znany rysownik komiksowy wraz z Kelly Weinersmith naukowcem i badaczem, opowiadają, co czeka nas w najbliższej przyszłości – od robotycznych rojów aż po tostery zasilane jądrowo. Starają się udzielić odpowiedzi na pytanie: dlaczego potrzebujemy takich technologii, jak będą one działały i co stoi im na przeszkodzie.

okładkowo
Przezabawnie ilustrowany przewodnik po technologiach przyszłości, w którym przeczytacie między innymi o tym, jak po taniości wystrzelić statek w głęboki kosmos oraz jak wydrukować sobie w 3D jakiś narząd. (…)
Nowe technologie bardzo rzadko – praktycznie nigdy – nie są dziełem wyobcowanych geniuszy, którym zaświtał w głowie jakiś ciekawy pomysł.
Większość technologii przyszłości bazuje na rozwoju mniej zaawansowanych technologii pośrednich, a wiele przełomowych kroków może w chwili odkrycia wydawać się mało znaczących. Droga postępu pełna jest dziwnych objazdów i ślepych uliczek, a wszystko to bardzo wiele nam mówi o sposobie działania ludzkiego umysłu i naturze rozwoju cywilizacji.


Jakoś wkrótce skupia się na dziesięciu nowo kształtujących się technologiach, od programowalnej materii przez rzeczywistość rozszerzoną, windy kosmiczne, po robotyczne konstrukcje, i pokazuje, jak wspaniały świat czeka nas… no wiecie… jakoś wkrótce.

Temat ujęty w bardzo ciekawy sposób i do tego przystępnie napisany, więc tym samym nie jest trudny w odbiorze. Plus humor prawdziwych pasjonatów – to musiało się udać, czy jak to się tez mówi „zaskoczyć” 

Najbardziej urzekła mnie chyba ta winda do nieba, choć nie wiem czy odważyłabym się wsiąść do niej. Do tego szereg innych „wynalazków” sprawiają że technologia w moim odbiorze przyśpiesza niemal do prędkości światła.  A biodrukowanie… to jest dopiero coś!!! 

Wyliczać tak można bez końca, ale po co, po prostu najlepiej samemu przeczytać tę książkę, korzystając (chwilowo) z większej ilości wolnego czasu. 

Wyd. Insignis

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *