Gdy byłem kimś innym – Stéphane Allix

Stéphane Allix jest byłym reporterem wojennym oraz dziennikarzem śledczym. Założył INREES, instytut badań zjawisk nadprzyrodzonych oraz czasopismo Inexploré. Stworzył i prowadzi telewizyjną serię dokumentalną Enquêtes extraordinaires. „Gdy byłem kimś innym”, to już jego druga książka na naszym rynku.

okładkowo
Aby zrobić bilans swego życia, Stéphane Allix, francuski dziennikarz śledczy, udaje się do amazońskiej dżungli na medytacyjne odosobnienie. Nie przypuszcza nawet, co go tam spotka. W czasie jednej z medytacji ma wizję, niczym sen na jawie: widzi żołnierza II wojny światowej, esesmana, który umiera, trafiony w gardło odłamkiem pocisku. Jednocześnie w jego umyśle pojawiają się inne obrazy i informacje: imię, nazwisko, stopień wojskowy. Doświadczenie to bardzo go porusza, czuje bowiem dziwne pokrewieństwo z tym żołnierzem. Gdy po powrocie do kraju, odkrywa, że ten człowiek rzeczywiście istniał, rozpoczyna swe prywatne, emocjonujące śledztwo. Czy znajdzie wreszcie odpowiedź na egzystencjalne pytania, które się w nim kotłują od zawsze?

Dawno nie zajmowałam się reinkarnacją w literaturze faktu (najwyżej w powieściach coś się trafiło). A tutaj przypadkiem trafiłam na autobiograficzną książkę Stéphaae Allixa, który zaglądając w swoje własne wnętrze zabrał nas czytających ze sobą w tę podróż. To lektura niezwykła w wymiarze duchowym, mówiąca o wewnętrznej walce, która jest jakże często bardzo trudna. Wiadomo przecież, że jeśli chcemy poradzić sobie z przeszłością musimy mężnie stawić jej czoło – i to właśnie zrobił Allix.

Książka bez dwóch zdań intrygująca – wciąga niesamowicie, wręcz hipnotyzuje i na prawdę nie można się od niej oderwać. Całość napisana przystępnym i zrozumiałym językiem nawet dla kogoś kto w temacie  reinkarnacji „nie siedzi”.

A czy pomoże nam spróbować siebie odnaleźć, cóż to już każdy musi przekonać się sam…

Wyd. Co-Libris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *